Szkoła rysunku

SZKOŁA RYSUNKU     AKTUALNOŚCI

Autorska Szkoła Rysunku ART Kazimierz Kraczoń

prowadzi kursy rysunku odręcznego przygotowujące do egzaminu na studia architektoniczne.

 

Parę słów o kursie…

Program naszego kursu obejmuje naukę rysunku z natury oraz z wyobraźni. Szczegółowo są omówione i wyjaśnione zasady perspektywy, podstawy geometrii stosowane w rysunku perspektywicznym, a także zagadnienia związane z projektowaniem architektonicznym.  W ramach zajęć oprócz nauki rysunku ołówkiem mamy zajęcia z rysunku piórkiem, malowania akwareli oraz wykonywania makiet i kompozycji przestrzennych. Poruszane są zagadnienia z historii sztuki i architektury oraz podstaw projektowania architektonicznego. W ramach cyklu są też prowadzone zajęcia ze studium postaci.

Program kursu przygotowany jest tak, aby każda osoba uczęszczająca opanowała najpierw rysunkowe zagadnienia egzaminacyjne dające podstawowe przygotowanie do zdawania egzaminu niezależnie od uczelni, na której się odbywa, jednak z uwagi na to, że przebieg egzaminu może znacznie różnić się od siebie – w zależności od wydziału architektury, na którym jest organizowany – na późniejszym etapie kursu zadania dostosowujemy indywidualnie dla uczestnika kursu, stosownie do wymagań egzaminacyjnych stawianych na uczelni, na którą chce zdawać. W ramach kursu omawiamy materiał, którego zakres pozwala dobrze przygotowanej osobie przystąpić do egzaminu na dowolnej uczelni architektonicznej w Polsce.

Nauka rysunku w naszej szkole to coś więcej niż tylko poznanie zasad poprawnego rysunku realistycznego. Prowadzący zajęcia –  oprócz tego, że jest miłośnikiem rysunku i malarstwa lubiącym rysować – jest także czynnym zawodowo architektem. Zajęcia przygotowują więc nie tylko do poprawnego wykonania prac egzaminacyjnych, ale również oswajają młodzież z tym, czego będzie uczyć się na studiach i pokazują jak będzie wyglądać ich przyszła praca zawodowa jako architekta.

Ponadto doświadczenie prowadzącego w pracy ze studentami oraz ponaddwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów z rysunku sprawia, że zajęcia nie stają się kolejną szkolną lekcją, ale ciekawymi spotkaniami pozwalającymi odkrywać nowe horyzonty w sztuce rysowania w grupie zaprzyjaźnionych osób.

 

A jakie korzyści dla Ciebie….

 Uczęszczając na nasze zajęcia:

   • nauczysz się, jak poprawnie od podstaw wykonać rysunek, a nie tylko przerysować otrzymany jako „tutorial” materiał.

   • uzyskasz rzetelne i dokładne wyjaśnienie zasad perspektywy

   • nauczysz się rysować tematy z różnych ujęć i w różnych układach kompozycyjnych

   • poznasz, jak naprawdę wygląda studiowanie architektury i nad czym pracuje się na studiach

   • o pracy w zawodzie architekta dowiesz się od architekta z bogatym doświadczeniem zawodowym

   • na każdych zajęciach otrzymasz indywidualną korektę prowadzącego

   • na zajęciach odbywających się w kameralnych grupach poświęcimy Ci odpowiednio dużo czasu

   • nasz kurs da Ci przekonanie, że jesteś dobrze przygotowany, bo co roku wszyscy nasi absolwenci zdają egzamin

   • odkryjesz, że rysowanie staje się przyjemnością

 

PRACE WYKONANE W RAMACH ZAJĘĆ W NASZEJ SZKOLE RYSUNKU

Zajęcia odbywają się w pracowni w Lublinie. W ramach kursu organizowane są również wyjazdy na warsztaty rysunkowe i plenery.

w sprawie wolnych miejsc, terminów oraz kosztów kursu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy


kontakt:

tel. +48 501 740 930     •     e-mail: artkk@op.pl     •

Facebook:              architektura               akwarela                  szkoła rysunku